Bezpłatne warsztaty metodyczne - Inowrocław - Dzień I - 3.02.2024

Zapisy na tę konferencję stacjonarną są już zamknięte. Konferencja odbyła się: 03.02.2024 o godz. 10:00

o konferencji


By zapisać się na dzień 2 szkolenia - [KLIKNIJ TUTAJ]

Dzień I 3.02.2024

Zagadnienia:

Przyrodnicze fake newsy - jak walczyć z pseudonauką

Fake news, manipulacja, dezinformacja - czy i jak nauczyciele przedmiotów przyrodniczych powinni walczyć z tymi zjawiskami? Podstawą krytycznego myślenia jest nie tylko zdobywanie informacji z rzetelnych źródeł i ich weryfikowanie, ale także reagowanie na manipulacje informacjami. Zastanowimy się jakie metody pracy stosować, jakie pytania zadawać i jak poddawać w wątpliwość rzeczywistość, aby skłonić uczniów do krytycznego myślenia na temat informacji przyrodniczych, które są im przekazywane w mediach.

Nauka w akcji - warsztaty z metody IBSE.

Zapraszamy na warsztaty, które odkryją tajemnice metody IBSE (Inquiry Based Science Education). Podczas zajęć uczestnicy wcielą się w role uczniów i w praktyczny sposób poznają strategię IBSE. W zespołach badawczych zaplanują i przeprowadzą doświadczenia, wyciągną wnioski i odniosą je do życia codziennego.

Gamifikacja i game based learning, czyli jak aktywizować uczniów i wprowadzić zdrową rywalizację.

Jak zwiększyć zaangażowanie uczniów i motywację do nauki? Przedstawimy założenia i różnice między gamifikacją, a wykorzystaniem mechanizmu gier edukacyjnych na lekcjach. Zaprezentujemy różne pomysły na gry, które można wykorzystać na lekcjach biologii, chemii i geografii, aby zaangażować uczniów i ułatwić osiągnięcie celu edukacyjnego.

PROWADZĄCY:

Kamila Koczorowska – nauczycielka biologii, chemii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 61 w Bydgoszczy. Certyfikowana ekspertka metody IBSE. Współautorka obudowy metodycznej do chemii i biologii wydawnictwa MAC. Autorka licznych innowacji pedagogicznych i konkursów przedmiotowych rozwijających zainteresowania uczniów.

Agnieszka Kołodziejska – nauczycielka biologii, geografii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 61 w Bydgoszczy. Certyfikowana ekspertka metody IBSE. Współautorka obudowy metodycznej do chemii i biologii wydawnictwa MAC. Autorka innowacji pedagogicznych, szkoleń metodycznych, bezustannie poszukująca nowych metod i pomysłów na rozwijanie przyrodniczych zainteresowań uczniów.

Beata Kwiecińska – Pintos – Pasjonatka efektywnego uczenia się. Trenerka, edukatorka i facylitatorka graficzna. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z uczniami i nauczycielami, dziećmi i rodzicami, studentami i przedsiębiorcami. Jej szkolenia są jak dobry stand up. Właścicielka EDU – Szkoły szybkiego czytania i technik pamięciowych w Rzeszowie, licencjonowana trenerka technik efektywnego uczenia się Akademii Umiejętności EDU, pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego, a przede wszystkim mama 16-, 14- i 6-latki.