Rusza drugi etap e-konferencji

29 mar 2016

Spotkaniami z dr Małgorzatą Kwaśniewską (5.04., e-konferencja dedykowana segmentowi edukacji przedszkolnej) i Jolantą Okuniewską, jedynym polskim nauczycielem nominowanym do Global Teacher Prize (7.04., e-konferencja dedykowana segmentowi edukacji wczesnoszkolnej), rozpocznie się druga połowa tegorocznego sezonu video e-konferencji dla nauczycieli. Pedagodzy będą mieli okazję uczestniczyć w bogatej serii spotkań internetowych, do których dołączą rozszerzone, płatne edycje „Premium”. Nadal większość e-konferencji z uznanymi ekspertami pozostanie bezpłatna, a nauczyciele będą mogli otrzymywać imienne certyfikaty.

 

 

Mijająca pierwsza połowa tegorocznego sezonu e-konferencji spotkała się z bardzo dużym, stale rosnącym zainteresowaniem nauczycieli. Rekordowa oglądalność video spotkań potwierdza, że rozpoczęte w ubiegłym roku e-konferencje były oczekiwane i wartościowe dla pedagogów.

W pierwszej połowie obecnego sezonu wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Opierając się na liczbie widzów, można wskazać 3 najpopularniejsze tematy:

  1. Najwięcej widzów w pierwszej połowie sezonu zgromadziła przed monitorami e-konferencja poświęcona nowym technologiom w edukacji z udziałem Jolanty Okuniewskiej, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie, Superbelfra i jedynego nauczyciela z Polski nominowanego do Global Teacher Prize. Nauczyciele z odwagą wkraczają w świat nowych technologii i poszukują informacji na ich temat. Spotkanie to można obejrzeć pod adresem: http://www.mac.pl/e-konferencje/ekonferencje-nowe-technologie
  2. Drugą, pod kątem popularności e-konferencją, było spotkanie na temat Zespołu Aspergera w edukacji przedszkolnej z udziałem psycholog Doroty Kalinowskiej. Zespół Aspergera najczęściej bywa diagnozowany już w przedszkolu lub początkowych klasach szkoły podstawowej. Spotkanie można obejrzeć pod adresem: http://www.mac.pl/e-konferencje/ekonferencja-asperger-ep
  3. Na trzecim miejscu pod względem popularności znalazła się e-konferencja „Praca z dzieckiem wycofanym i nieśmiałym w edukacji wczesnoszkolnej” z udziałem psycholog dr Aleksandry Piotrowskiej, ambasadorem marki MAC. Nieśmiałość najsilniej ujawnia się u dzieci w wieku szkolnym, można jednak zaobserwować typowe zachowania już we wcześniejszym okresie życia. Spotkanie można obejrzeć pod adresem: http://www.mac.pl/e-konferencje/ekonferencja-dziecko-niesmiale

Pozostałe spotkania cieszyły się równie dużym zainteresowaniem. Podobnie, jak tradycyjny już czat z ekspertkami na profilu społecznościowym www.facebook.com/macedukacja

Dodatkowe e-konferencje w płatnym modelu „Premium”

Zespół MAC już w kwietniu zaprosi pedagogów do udziału w dodatkowych, płatnych e-konferencjach z udziałem uznanych ekspertów.

Płatne e-konferencje „Premium” będą poruszały specjalistyczne tematy w ujęciu praktycznym, rozszerzone o warsztaty i materiały dodatkowe, niedostępne w bezpłatnych, standardowych spotkaniach. W ankiecie przeprowadzonej po pierwszym etapie e-konferencji oraz w panelach dyskusyjnych z ekspertami to właśnie zasada „więcej praktyki, mniej teorii” była najczęściej wskazywanym przez nauczycieli kierunkiem rozwoju dla tego projektu.    

Wysoką jakość spotkań i cenne porady zagwarantuje grono szkoleniowców i ekspertów będących największymi autorytetami na arenie polskiej i światowej.